Chatbot EMA

Lovci perel

Sdíleno:

Napojeno na EMU:

Specializace partnera:

20 materiálů

06.2021

bez zaměření

Web Lovci perel (https://www.lovciperel.cz/) připravil projekt pro děti, který lze realizovat v městských, obecních i místních knihovnách a jenž motivuje k četbě knížek, učí pracovat s textem a informacemi, především je však atraktivním trávením volného času a zábavou pro děti. Projekt zaujal i pedagogy, kteří tuto hru převzali a rozšiřují tak zájem o čtení i u dětí, které do knihovny obyčejně nezavítají. Čtení knihy se stává dobrodružstvím a to v prostředí třídy, kde se každý žák může zapojit podle svých sil a může s ostatními o knihách mluvit. Spolupráce mezi školami a knihovnami vede k tomu, že děti jsou dále systematicky podporovány v jejich zájmu o dobrou literaturu.

JAK HRA FUNGUJE?
V knihovně se nacházejí knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou. Čtenář po výběru knihy obdrží hrací kartu s otázkami. Cílem je přečíst knihu a odpovědět na otázky související s jejím obsahem, což podporuje čtení s porozuměním a umožňuje dětem objevit nové pěkné knížky. Za každou knihu a správně zodpovězené otázky k ní získává čtenář perlu a tvoří tak náhrdelník. Navíc hrací karty obsahují dobrovolné otázky, které vedou k zamyšlení a vyjádření vlastního názoru. Za odpovědi hráči získávají herní peníze, tzv. moriony. Ty mohou směnit na Morionském trhu, který pořádá každá instituce podle svých možností, za nejrůznější odměny. Děti mohou soutěžit v různých věkových kategoriích, nebo jen usilovat o svůj perlový náhrdelník. Systém odměn stanovuje každá instituce podle svého uvážení.
Na webu je mnoho knih, které patří do tohoto projektu a žák/pedagog si může vybrat dle své libosti: https://www.lovciperel.cz/knihy 

JAK SE ZAPOJIT?
Není nic snadnějšího. Knihovník nebo pedagog, který se rozhodne využít hru Lovci perel, vyplní registrační formulář. Po registraci bude mít přihlášený subjekt možnost vést si záznamy o svých čtenářích a obdrží přístup ke všem zpracovaným dětským knihám. Každá knížka je vybavena anotací a údajem o věku, pro který je přibližně určena. Pak už si může vytisknout otázky ke všem titulům, které se mu hodí.

Více na https://www.lovciperel.cz/o-projektu 


Doporučené/nejnovější DVZ partnera

0 ohodnoť!
Autor
autor neznámý
Poskytovatel
8 0 0
0 ohodnoť!
Autor
autor neznámý
Poskytovatel
4 0 0
0 ohodnoť!
Autor
autor neznámý
Poskytovatel
2 0 0